Informacje dla Autorów

Nasze Wydawnictwo, w przeciwieństwie do innych, rozmawia poważnie z początkującymi Autorami. Inni nie podejmują ryzyka związanego z promowaniem debiutantów, my natomiast bardzo chętnie. Oferujemy przy tym atrakcyjne prowizje autorskie.

 

graf 1
Wydawnictwo WITANET
oferuje wydanie książki lub e-booka w formie pełnego finansowania przez Autora. Jest to najpopularniejszy a zarazem najkorzystniejszy wariant dla Autora, który pozostaje jedynym właścicielem praw majątkowych do książki i może nią rozporządzać wedle własnego uznania. Wydawnictwo wydaje i dystrybuuje książkę (lub e-book) za zgodą Autora, oddając mu 80% przychodu ze sprzedaży tytułu (te wpływy to ok. 50% ceny detalicznej, umieszczonej na okładce, reszta to marże hurtowników i księgarzy).

Każdy tytuł wydawany u nas w postaci papierowej może być bez dodatkowych kosztów opublikowany jako e-book, gdyż z gotowego materiału do wydania papierowego można wykonać wydanie elektroniczne. Zarówno książka tradycyjna jak i e-book posiadają swój ISBN, a Autor oficjalnie zostaje zarejestrowany w polskim systemie wydawniczym (przez Bibliotekę Narodową w Warszawie).

Współpracujemy z kilkoma dystrybutorami książek (hurtowniami księgarskimi), zarówno ogólnopolskimi jak i regionalnymi. Umożliwia to potencjalną sprzedaż książek w kilkuset księgarniach (również w sieciach handlowych), stacjonarnych i internetowych. Natomiast dystrybucja e-booków obejmuje ok 95% całego rynku e-książki, w tym te najbardziej popularne:

                –  nexto.pl (jedna z największych e-księgarń w Polsce)

                –  virtualo.pl (jedna z największych e-księgarń w Polsce)

                –  empik.com (jedna z największych e-księgarń w Polsce)

                –  ibuk.pl

                –  woblink.com

Z uwagi na to, że Wydawnictwo posiada własnych specjalistów od składu, projektowania okładek czy też konwersji do formatów PDF, pub i mobi i nie zleca tych prac na zewnątrz (jak niektóre wydawnictwa), proces wydawniczy skrócony jest u nas do minimum.

Proces wydawniczy obejmuje korektę tekstu, zaprojektowanie okładek, skład do druku, przygotowanie plików dla drukarni oraz samego druku na maszynach drukarskich lub w przypadku e-booka konwersję do najpopularniejszych w sprzedaży formatów (pdf, e-pub oraz mobi). Dla wydania papierowego korekta wykonywana jest przez dwóch niezależnych korektorów. Dla e-booka natomiast, korekta przeprowadzana jest jednorazowo, chyba że Autor decyduje się na wzrost kosztów i poprosi o drugą, niezależną korektą.

Szczegółowe kalkulacje dokonywane są pod konkretną pozycję wydawniczą. Cena samego e-booka wydawanego u nas wynosi średnio 250-600 zł. i uzależniona jest od ilości stron, zawartości graficznej, ilości przypisów, rozbudowy spisu treści czy ilości zamieszczonych tabel.  Jako wydawnictwo chętnie wydajemy e-booki w formie wspólnego finansowania to znaczy „pół na pół”, ale wówczas prowizja dla Autora jest trzykrotnie niższa, niż w wariancie, w którym Autor pokrywa całe koszty. Nic zatem dziwnego, że Autorzy w przeważającej większości decydują się na wariant własnego sfinansowania publikacji i oczekują w zamian profesjonalizmu, zarówno na etapie produkcji, jak i dystrybucji oraz systematycznych i przejrzystych rozliczeń sprzedaży.

Jest to prawdopodobnie NAJLEPSZA OFERTA NA NASZYM RYNKU.